SWED-POL

kolorowa kostka granitowa

Firma Swed-Pol zajmuje się produkcją i sprzedażą kolorowej kostki granitowej oraz innych wyrobów granitowych od kilkunastu lat. Posiadamy zakłady produkcyjne na terenie Polski i Szwecji. Naszym sztandarowym produktem jest kolorowa kostka granitowa i na jej produkcję kładziemy największy nacisk. Kamień do produkcji kostki kolorowej wydobywamy z własnych kopalń znajdujących się na terenie Szwecji. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić niskie ceny oraz terminowe dostawy nawet bardzo dużych ilości kostki.

kolorowa kostka granitowa

Na terenie Szwecji posiadamy największą produkcję kostki kolorowej na całą Skandynawię. Produkujemy kostkę w różnych rozmiarach, nawet nietypowych (na zamówienie).

Głównymi naszymi odbiorcami są duże firmy drogowe, firmy brukarskie jak również hurtownicy i indywidualni odbiorcy na terenie Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Niemiec. Z roku na rok powiększamy i udoskonalamy park maszynowy wprowadzając nowe technologie i usprawniając produkcję. Obecnie na stanie magazynowym posiadamy ok. 12000 ton kostki standardowej.

kolorowa kostka granitowaZe względu na to, że posiadamy własne kopalnie jesteśmy jedynymi producentami kostki ciemno-szarej GS oraz czarnej z kamienia Bodafors (sjenit szwedzki), który jest tańszą alternatywą dla kostki z granitu Szwed Diabas lub kostki bazaltowej.

Jest to najbardziej popularny czarny kamień do produkcji kostki. Kostka Bodafors jest ok. 20% wydajniejsza od innej czarnej kostki.. Oprócz kostki oferujemy również inne wyroby z granitu np. mury, płyty chodnikowe, krawężniki, oporniki jak również realizujemy różne nietypowe zamówienia.

Współpracujemy również z licznymi producentami kostki szarej i wyrobów z szarego granitu.